Hastane Malzemeleri

 

 Açısal Teknik özellikler :
Trendelenburg         : +50 ; -200
Sırt açısı                  : +100 ; +800
Ayak açısı                : -900 ; -50
Yatay uzunluk          : 190 cm
Oturma yüksekliği     : 52…….64 cm

 

 

   3 ve 4 Motorlu Diyaliz Koltuğu

 

        MDS-101 model MERKA markalı diyaliz koltuğu diyaliz amaçlı olarak kullanılmaktadır. Standart diyaliz yataklarına göre %50 daha az yer kapladığı için yer kullanımı için oldukça elverişlidir.

  1. Koltuk üzerinde demonte olan opsiyonel olarak sunulan yemek masası ise seyyar olarak kullanılan masalara oranla daha kullanışlı olması yer tasarrufunu %50’ nin çok çok üzerine çıkarmaktadır.Yükseklik ayarı 25 cm stroklu amortisör  yoluyla yapılmaktadır. Ayrıca kitap okuma durumunda tablaya destomat yardımıyla açı verilebilmektedir.

Koltuk  sırt, oturak ve ayak olmak üzere 3 temel parçadan oluşmaktadır. Sırt, yükseklik, oturak ve ayak ayarı 4 ayrı 24V DC motor ve elektronik el kumandası ile yapılmakta olup istenilen pozisyon sağlanabilmektedir. 

 

Döşeme yüzeyi vinleks malzemeyle kaplanmış olup uzun ömürlü , kolay temizlenebilir su geçirmez ve antibakteriyel özelliktedir. Döşeme için kullanılan sünger yüksek yoğunluklu olması nedeniyle uzun süreli oturmalarda hastanın baskı yükünü geniş alana yayarak vücudun şeklini alacak şekilde tasarlanmıştır. Çelik konstrüksiyon, galvaniz kaplama ve elektrostatik toz boya ile korozyona karşı korumaya alınmıştır.

Koltuk Türkiye genelindeki şebeke geriliminde (220/380 V 50 Hz) sorunsuz olarak çalışmaktadır ve şebeke gerilimindeki değişimleri kompanse edebilecek düzeneğe sahiptir. Cihazın ana gövdesi (şase) devrilmeye karşı güvenli imal edilmiştir. Koltuk ile birlikte ense yastığı mevcuttur. 75 mm çapında 4 adet kilitlenebilir tekerleri bulunmaktadır.

 

         Gerekli durumlar da koltuğun motor dahil tüm parçaları kolaylıkla değiştirilebilir, bakım ve servisi kolayca yapılabilecek yapıda tasarlanmıştır.

Masa üretim ve işçilik hatalarına karşı 3 ( üç ) yıl garantilidir. Garanti bitiminde 10 yıl boyunca ücreti mukabili yedek parça ve teknik servis hizmeti sağlanmaktadır.

Üretici olarak ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi, Hizmet Yeterlilik Belgesi, Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi mevcuttur. Ürün Garanti Belgesi ve CE Belgesine sahiptir.